Jednym z punktów programu corocznego zlotu Burgmanii dotychczas, była parada naszych ukochanych jednośladów, będąc jednocześnie jego nieodłącznym elementem. W roku 2021 podczas 16-tego już Zlotu Klubu Burgmanii, organizator działający pod nazwą Stowarzyszenie Globtroter Wielkopolska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom forumowiczów burgmanii, postanowił odświeżyć trochę formułę i jeszcze bardziej urozmaicić wspólnie spędzony czas. Tym razem grupowy przejazd po regionie przyjmie formę rajdu turystyczno-krajoznawczego.

Głównym założeniem takiej formy wydarzenia jest jeszcze większa integracja regionów połączona z odrobiną ducha zdrowej rywalizacji, przepełnionej śmiechem i dobrą zabawą.

Uczestnicy rajdu będą mieli przede wszystkim okazję poznania szerszego turystycznie regionu niż tylko samo miejsce Zlotu. Taka forma uczestnictwa pozwoli również popularyzować aktywność sportową, współpracę i wzajemną rywalizację w formule zabawy pamiętając jak zawsze o zachowaniu bezpieczeństwa i przepisów Ruchu Drogowego.

Co nas czeka na tym wydarzeniu?

Do rywalizacji wystartują kilkuosobowe zespoły, które w ciągu 4 godzin zabawy będą musiały pokonać zaplanowaną trasę o długości ok 120 km. Trasę będzie trzeba pokonać zgodnie z planem, do którego każdy otrzyma itinerer, czyli mapę z instrukcjami sytuacji drogowych, które wskażą nam gdzie mamy jechać. Wyznaczona trasa składa się z różnych możliwości jakie możemy spotkać na drogach w naszym kraju, czyli pojedziemy po drogach utwardzonych i nieutwardzonych i tych wolniejszych i szybszych, ale i prostych czy krętych. Każdy znajdzie zapewne coś dla siebie a gdyby jednak szczęście mu nie dopisywało, to zawsze będzie można skorzystać z koperty ratunkowej, (oczywiście nasza pomoc zostanie odpowiednio wyceniona) która podpowie nam jak dojechać do końca etapu. Trasa składa się z trzech etapów, na których uczestnicy będą musieli się wykazać: współpracą, spostrzegawczością czy zręcznością i to w wymiarze zespołowym, bo tylko tak jest zabawniej.

Liczymy, że wśród uczestników 16-tego Zlotu Burgmanii nie zabraknie osób, które będą chciały wziąć udziału w tym wydarzeniu, dla której ta forma integracji jest celem nadrzędnym. Szeroki nasz udział stanie się wtedy inspiracją dla wszystkich do tworzenia wspaniałej atmosfery i wspomnień płynących z głębi serc, zapisanych do końca życia!